ایروان و تهران در راه پیمان خواهر خواندگی

 تارون مارکاریان شهردار ایروان پایتخت ارمنستان و سیدکاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی ایران

 بر اهمیت امضای پیمان خواهر خواندگی پایتخت های دو کشور با هدف گسترش هر چه بیشتر همکاری های اجتماعی و مردمی تاکید کردند.به گزارش ایرنا، در این دیدار که روز پنجشنبه در ساختمان شهرداری ایروان انجام شد، سجادی و مارکاریان راهکارهای گسترش تعامل پایتخت های دو کشور از جمله همکاری های فرهنگی وگردشگری،خدمات شهری و شرکت متقابل در همایش های مدیریت شهری را بررسی کردند.سفیر ایران ضمن اشاره به سابقه تعاملات دیرینه مردم دو کشور، بر اهمیت افزایش روابط بین شهرداری های تهران و ایروان با امضای قرارداد خواهرخواندگی و برگزاری مناسبت های هنری و فرهنگی در پایتخت های دو کشور تاکید کرد.مقام ارمنستانی هم ضمن اعلام آمادگی برای میزبانی از سفر شهردار تهران به ایروان، از توسعه همکاری ها و امضای پیمان خواهر خواندگی بین دو شهر پشتیبانی کرد.

مارکاریان آمادگی ایروان را برای ارتقای همکاری های با شهرداری تهران در عرصه های مختلف از جمله امور تخصصی، فنی، هنری، فرهنگی و گردشگری اعلام کرد.
در این دیدار، همچنین اهمیت سفر متقابل شهرداران ایروان و تهران و همچنین دیگر شهرهای مناطق همجوار دو کشور مورد تاکید قرار گرفت.
ایرَوان یا یروان (به ارمنی) پایتخت و بزرگ‌ترین شهر جمهوری ارمنستان در امتداد رود هرازدان مرکز اداری، فرهنگی و صنعتی این کشور است که تاریخ آن به سده هشتم پیش از میلاد باز می گردد و در دورترین نقطه غربی دشت آرارات قرار دارد.
ایروان که سال ۱۸۷۹ ساختار شهری پیدا کرد، اکنون با ۲۲۳ کیلومتر مربع گستردگی بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد و از مراکز مهم گردشگری ارمنستان به شمار می رود.

ارمنستان نیز با حدود ۳۰ هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ استقلال یافت، با موقعیت راهبردی ویژه، از غرب با ترکیه، شمال گرجستان، شرق جمهوری آذربایجان (جمهوری قره‌باغ) و در جنوب ایران و جمهوری خودمختار نخجوان (جزئی از جمهوری آذربایجان) هم مرز است.

آریام تور ارمنستان

اطلاعات تماس :☎️ ۰۹۳۳۳۲۶۶۶۸۸ این شماره در تلگرام ، واتس اپ ، ایمو ، آی دی تلگرام : JREIRA@

More Posts

آریام تور ارمنستان

اطلاعات تماس :☎️ 09333266688 این شماره در تلگرام ، واتس اپ ، ایمو ، آی دی تلگرام : JREIRA@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com