توسعه گردشگری ارمنستان و اصفهان

توسعه گردشگری ارمنستان و اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان:

کمیته مشترک توسعه گردشگری ارمنستان و اصفهان تشکیل می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از توافق فعالان گردشگری این استان و کشور ارمنستان برای تشکیل کمیته مشترک توسعه گردشگری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، فریدون الله یاری در دیدار با رئیس سازمان گردشگری و فعالان گردشگری کشور ارمنستان با ارائه گزارشی از قابلیت‌های فرهنگی و گردشگری استان اصفهان اظهار داشت: با توجه به اینکه گردشگری یکی از محورهای اصلی توسعه اقتصادی و فرهنگی ایران و استان اصفهان به شمار می‌رود، بنابراین تمامی برنامه‌ریزی‌های خود را در راستای توسعه استان بر این مبنا قرار داده‌ایم.

وی به مشترکات فرهنگی میان ایران و ارمنستان اشاره کرد و افزود: هزاران سال است که میان ایران و ارمنستان ارتباطات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی گسترده‌ای برقرار است و در این میان حضور ارامنه در اصفهان در عصر صفوی سبب رونق و شکوفایی اقتصاد ایران در آن عصر شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان افزود: امروزه در دو حوزه شهری و روستایی هموطنان ارامنه در استان اصفهان بیش از ۴ قرن است که زندگی می‌کنند، به گونه‌ای که شهرک جلفا در اصفهان در عصر صفویه بنیان نهاده شد، همچنین با حضور هموطنان ارمنی کشاورزی در مناطق روستایی غرب استان همچون فریدن و روستاهایی همچون “زرنه” انجام شد و ما هم اینک شاهد میراثی غنی از ایام حضور هموطنان ارمنی در استان اصفهان هستیم.

در ادامه این نشست “میخک آپرسیان” رئیس سازمان گردشگری کشور ارمنستان نیز با ابراز خرسندی از دومین حضورش در اصفهان بیان کرد: حضور در اصفهان همواره برای من و دوستان خاطره انگیز است، زیرا در اصفهان نصف جهان به‌سر می‌بریم و معتقدیم با وجود اصفهان حرفی در حوزه گردشگری برای سایر مناطق باقی نمی‌ماند.

در این نشست که با حضور تنی چند از مدیران دفاتر خدمات مسافرتی اصفهان، ارمنستان و اعضاء هیئت مدیره اتحادیه دفاتر خدمات مسافرتی استان اصفهان همراه بود آپرسیان خطاب به فعالان گردشگری اصفهان تأکید کرد: با لغو ویزای سفر ایرانیان به ارمنستان شرایط برای توسعه گردشگری دو کشور و به ویژه شهر تاریخی اصفهان مهیا شده است.

الله‌یاری همچنین در حاشیه این نشست اظهار داشت: پس از اظهار نظر فعالان گردشگری کشور ارمنستان و فعالان گردشگری کشور ارمنستان و فعالان استان اصفهان توافق شد تا با نظارت نهادهای دولتی کشور ارمنستان و سازمان میراث فرهنگی، اتحادیه انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان اصفهان و فعالان گردشگری کشور ارمنستان به ویژه انجمن دوستی ایران و ارمنستان کمیته‌ای مشترک را برای برنامه‌ریزی در راستای تهیه بسته‌های مشترک سفر ویژه اصفهان و ایروان همچنین شهر تاریخی “گومری” در کشور ارمنستان و شهر تاریخی اصفهان ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: فعالان گردشگری از ماه بهمن آماده تهیه بسته‌های مشترک سفر میان اصفهان و ارمنستان هستند.

آریام تور ارمنستان

اطلاعات تماس :☎️ ۰۹۳۳۳۲۶۶۶۸۸ این شماره در تلگرام ، واتس اپ ، ایمو ، آی دی تلگرام : JREIRA@

More Posts

آریام تور ارمنستان

اطلاعات تماس :☎️ 09333266688 این شماره در تلگرام ، واتس اپ ، ایمو ، آی دی تلگرام : JREIRA@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com