معبد گارنی ارمنستان

معبد گارنی ارمنستان (Garni Temple)

هر ناحیه و مکان در ارمنستان با محصولات محلی و کالاهای خاص خود معروف است. گارنی با لواش ( نان پیتا نازک ارمنی ) ، پنیر فتا ، ماست ، شراب ، سیب ، گردو ، فندوق و بادام معروف است.شما می توانید آنها را از محلی ها خریداری کنید ، اما بعضی از محصولات مانند شراب تازه ، فصلی هستند و تنها در ماه نوامبر در دسترس می باشند.

معبد گارنی نفوذ فرهنگ هلنی را در قرنهای اول و دوم ( ق.م ) در ارمنستان نشان می دهد . پادشاهان ارمنی تیگران دوم و آرداوازد دوم فرهنگ هلنی را در ارمنستان توسعه دادند. دژ گارنی یکی از مراکز فرهنگی بود که توسط ادوارد دوم ساخته شده است.نرو امپراطور رومی ۵۰ میلیون دینار طلا برای بازسازی آتاشات ، پایتخت باستانی ارمنستان که توسط رومی ها نابود شده بود اهدا کرد. پادشاه تیریدتس هدایای نقدی روم را برای مرمت دژ و معبد گارنی استفاده کرد.

بعد از پذیرش مسیحیت گارنی مقر تابستانی پادشاهان ارمنی شد. معبد در زمین لرزه سال ۱۹۷۶ میلادی نابود شد ، اما در سال ۱۹۷۵ میلادی بازسازی در گارنی مناطق خیلی جالب و دیدنی وجود دارند : معبد ، حمام قدیمی ، دیوارهای کلیسای قرن هفتم میلادی ، منظره باور نکردنی رشته کوه های یرانس ، تنگه آزاد و مناطق حفاظت شد اربونی و خسرو . رودخانه آزاد با آب زلال و خنکش زیستگاه ماهی قزل آلا و خرچنگ رودخانه ای است. شما می توانید از منظره باور نکردنی تنگه آزاد ، از معبد گارنی لذت ببرید.

متأسفانه درّه ی باریک و تنگ توسط حصار ایمنی احاطه شده است ، که روح باستانی و جلوه طبیعی را مخدوش کرده است. نزدیک ورودی معبد با فروشندگان محلی مواجه می شوید ، که سوغاتی نظیر مربا و محصولات محلی می فروشند.

آریام تور ارمنستان

اطلاعات تماس :☎️ ۰۹۳۳۳۲۶۶۶۸۸ این شماره در تلگرام ، واتس اپ ، ایمو ، آی دی تلگرام : JREIRA@

More Posts

آریام تور ارمنستان

اطلاعات تماس :☎️ 09333266688 این شماره در تلگرام ، واتس اپ ، ایمو ، آی دی تلگرام : JREIRA@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com