ارمنستانخدمات آریام تور ارمنستان

آزمون زبان تافل و آیلتس در ارمنستان

آزمون زبان تافل و آیلتس در ارمنستان

این آزمون معتبرترین آزمون زبان انگلیسی در دنیا می باشد که در اکثر کشورهای دنیا شرط اول پذیرش در دانشگاه است، همچنین برای کارکردن در کشور های انگلیسی زبان شما نیازمند این مدرک می باشید. آزمون آیلتس در کشور ارمنستان در بریتیش کنسول ایروان برگزار می شود و توانایی های شما را در 4 شرط اصلی زبان انگلیسی یعنی: دستور زبان (گرامر) و خواندن (ریدینگ)، گوش دادن و فهمیدن (لیسنیگ)، صحبت کردن (اسپیکینگ)، نوشتن (رایتیگ) را مورد آزمایش قرار می دهد.

اعتبار این آزمون پس از گرفتن مدرک تنها دو سال می باشد و به هر کدام از توانایی ها شما در زبان نمره ای از 1 تا 9 اختصاص خواهند داد که میانگین آن نمره ی مدرک آیلتس شما می باشد.( مثلا 6.5، 7 و…). آزمون آیتس در دو نوع : آکادمیک و جنرال برگزار می شود که نوع آکادمیک آن مخصوص کسانی است که قصد تحصیل در دانشگاهای متعبر جهانی دارند و با توجه به دانشگاه مورد نظر می بایست مدرک آیلتسشان بین نمره ی 6 تا 7 باشد و نوع جنرال آزمون آیلتس کمی آسان تر از نوع آکادمیک می باشد و مخصوص کسانی است که قصد مهاجرت و یا کار کردن در کشورهای انگلیسی زبان را دارند و معمولا نمره ی مورد نیاز آن ها 5.5 به بالاست.

برخی از داوطلبان امروزه ترجیح می دهند برای آزمون آیلتس به کشور ارمنستان بروند. اینکه نمره ی آزمون در دو مهارت speaking و writing در این کشور معمولا بالاتر است امری است که قابل اثبات نیست ولی اگر قصد دارید در جایی غیر از میهنمان آزمون بدهید، ارمنستان انتخابی است با ویژگی های منحصر به فرد خود.

 • عدم نیاز به ویزا
 • فاصله نسبی کمتر، حتی با امکان سفر زمینی.
 • هزینه ی اقامت نسبتا پایین تر
 • مردم خونگرم تر نسبت به ترکیه و کشور های حاشیه ی خلیج فارس
 • (از همه مهمتر) امکان رزرو آزمون خیلی فوری گاه برای 3 روز بعد

مراحل ثبت نام ( این موارد جهت آگاهی شما ارایه شده و در قبال تغییرات احتمالی مسولیتی متوجه این گروه نمیباشد….)

 • مراجعه به وبسایت آزمون آیلتس در ایروان
 • ایجاد پروفایل و انتخاب تاریخ مورد نظر آزمون
 • دریافت ایمیل حاوی اطلاعات حساب و نحوه واریز وجه
 • واریز وجه از طریق بانک و یا کارتهای اعتباری ( ویا مراحعه به صرافیها ی معتبر جهت انتقال وجه)
 • ارسال رسید پرداخت وجه و تصویر مدارک از طریق ایمیل
 • رزرو بلیط هواپیما و یا اتوبوس و همینطور هتل

توجه: در کشور ارمنستان آزمون speaking یکی دو روز زودتر و یا یک روز دیرتر از آزمون کتبی سایر مهارتها برگزار میشود.

مدارک لازم جهت ثبت نام IELTS:

 •     فرم ثبت نام پر شده
 •    كپي پاسپورت رنگي (حداقل ۶ ماه اعتبار)
 •     سه قطعه عكس پاسپورتي ( حتما پشت هر سه عکس مشخصات خود را نوشته و امضا نمایید)
 •     كپي كارنامه آزمون قبلی ( در صورتی که پیش از این در آزمون ثبت نام کرده اید.)

آزمون به دو صورت آكادميك و جنرال برگزار ميشود كه برنامه آزمون در جدول ذيل ميباشد (در اولین قدم تاریخ آزمون آیلتس را مطالعه کنید و تاریخ آزمون و به فرصت ثبت نام Registration deadline توجه کنید) :

شرایط ثبت نام آزمون

آخرین مهلت ثبت نام برای آزمون، حداکثر 5 هفته قبل از تاریخ آن آزمون می باشد. لازم به ذکر است که اولویت ثبت نام برای هر تاریخ بر اساس اولویت در اقدام جهت رزرو نمودن آن می باشد. همچنین اقدام در هر تاریخی قبل از پایان مهلت هر آزمون، دلیل بر رزرو کردن صد در صد آن تاریخ نبوده و این امکان وجود دارد که ظرفیت ثبت نام به دلیل کثرت متقاضیان  قبل از تاریخ مهلت آن تکمیل شود. لذا توصیه می گردد پس از تصمیم و تعیین نهایی تاریخ مورد نظر برای امتحان سریعا نسبت به رزرو آن اقدام نمایید زیرا در اکثر موارد قبل از فرا رسیدن زمان Deadline ، ظرفیت ثبت نام تکمیل می شود. لازم به ذکر است پس از گذشت هر مهلت ثبت نام به هیچ وجه امکان رزرو برای آن تاریخ امتحان وجود نخواهد داشت و ثبت نام داوطلب در اولین تاریخ موجود انجام پذیر خواهد بود.

نکته 1 : در صورتی که فرصت ثبت نام آزمون گذشته باشد و آن تاریخ بر روی سایت رسمی بریتیش کنسول نباشد به این معنی است که جای خالی موجود نمی باشد و شما نمی توانید در آن تاریخ ثبت نام کنید و باید تاریخی دیگر انتخاب کنید.
نکته 2 : پس از تکمیل فرم آنلاین حتما باید تاییدنامه (کانفرمیشن) از طرف بریتیش کنسول را دریافت کنید در صورتی که کانفرمیشن دریافت نشود ثبت نام شما صورت نگرفته است.
نکته3 : بهتر است حداقل 2 روز قبل از امتحان در ایروان حضور داشته باشید، همراه داشتن دو عکس 3*4 الزامی است.

توجه: در صورت حاضر نشدن متقاضی در آزمون مبلغ واریزی پس داده نمی شود و زمان آزمونی را که به صورت آنلاین مشخص کرده اید پس از واریز مبلغ نمی توانید تغییر دهید از این رو در انتخاب تاریخ آزمون دقت نمایید.
جواب آزمون آیلتس 13 تا 20 روز پس از شرکت در آزمون حاضر شده و برای شما ارسال می شود.

مشاهده بیشتر

آریام تور ارمنستان

شماره تماس هماهنگی در واتس اپ :☎️ 09333266688 برای رزرو آپارتمان ، اجاره آپارتمان در ایروان و شهرهای دلیجان و دریاچه سوان ، رزرو هتل و کرایه تاکسی از مرز به ایروان و داخل شهر و تورهای داخلی ارمنستان لطفا هماهنگ بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا