ارمنستان

دلیجان ارمنستان

دلیجان ارمنستان به زیبایی یک رویا

دلیجان ارمنستان

دلیجان یکی از زیباترین شهرهای ارمنستان است .دلیجان ارمنستان هوایی معتدل با تابستانی خنک و زمستانی گرم و آفتابی دارد. همچنین هوای تازه با چشمه های معدنی که گفته می شود خاصیت شفا بخشی آن مانند آب های ویچی در فرانسه است . به این دلیل برای انسان هایی که برای استراحت به این شهر می آیند معجزه می کند ، همین طور امکانات تفریحی و درمانی مختلفی برای کودکان و بزرگسالان دارد.

شهر دلیجان با کوه های قفقاز در قسمت شرقی ارمنستان در دره رود اقسدف در ارتفاع 110-1500 متر بالاتر از سطح دریا می باشد محاصره شده است.رشته کوههای زیبا که با پوشش جنگلی غنی پوشیده شده است که به شکل مراتع ارتفاعات کوه های آلپ می باشند . در این شهر برای بهبود جابجایی ، جاده هایی را که به شهر ایروان ( 96 کیلومتر ) ، وانادزر و ایجوان (35-40 کیلومتر ) منتهی می شود بازسازی نموده اند. از 1986 دلیجان به راه آهن اصلی کشور پیوسته است.

به عنوان منطقه سلامتی در قسمت متوسط کوهستانی ، دلیجان دارای هوای معتدل در تابستان ، زمستانی گرم و آب و هوایی گرم و خشک درتمام سال می باشد. میانگین درجه حرارت ماه تیر 18 درجه سانتیگراد است.
طبق تقسیمات سازمان ملی محیط زیست ارمنستان از سال 1996 دلیجان از لحاظ سیاسی در منطقه ( استان ) تاوش قرار می گیرد.

 

مشاهده بیشتر

آریام تور ارمنستان

شماره تماس هماهنگی در واتس اپ :☎️ 09333266688 برای رزرو آپارتمان ، اجاره آپارتمان در ایروان و شهرهای دلیجان و دریاچه سوان ، رزرو هتل و کرایه تاکسی از مرز به ایروان و داخل شهر و تورهای داخلی ارمنستان لطفا هماهنگ بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا