چوب راش ارمنستان

چوب راش ارمنستان

کشور ارمنستان در همسایگی ایران از نظر جنگل های صنعتی غنی بوده و با توجه به داشتن آب فراوان مناطقی را برای کاشت درختان صنعتی و تجاری از سالها قبل در نظر گرفته و الان در حال برداشت از این جنگل ها می باشد. یکی از انواع چوبی که از ارمنستان به کشورهای دیگر صادر می شود و خواهان زیادی هم دارد چوب راش می باشد که به آن چوب هاجار هم گفته می شود.وب یکی از بزرگترین بازارهای مصرف در ایران را  دارا می باشد و از آنجایی که محیط اقلیمی ایران توان ارائه چوب بیشتر را ندارد و محدود شدن برداشت چوب از جنگل های ایران یکی از روش های جبران این کمبود واردات چوب به ایران می باشد.

شرایط واردات چوب راش ارمنستان :

واردات چوب راش ارمنستان شامل این مراحل می باشد، بعد از بریدن درخت و تبدیل چوب به الوار برش های نهایی بر اساس نیاز مشتری ها می باشد و تمامی چوب ها خشک شده  و رطوبت این چوب ها در بدترین حالت به حدود ۱۴ درصد رسیده ولی همانطور که در فیلم زیر می توانید مشاهده فرمایید درصد رطوبت در گرم خانه را نشان می دهد که بین ۷ تا ۹ درصد می باشد. در تصاویر نیز انبار چوب و نحوه نگهداری آنها راش را نشان می دهد ، در کل چوب از نظر کیفیت به ۳ دسته :

  • چوب سوپر
  • چوب درجه ۱
  • چوب درجه ۲

تقسیم می شودکه قیمت های خالص آن  برای درجه مختلف فقط برای چوب برای هر مترمکعب برای درجه سوپر ۴۸۰$ دلار و برای درجه ۱ مبلغ ۴۴۰$دلار و درجه ۲ مبلغ ۴۰۰$ دلار بوده که این قیمت برای هر متر مکعب به همراه برگه خروج از مرز ارمنستان و بارگیری می باشد.

تعهدات شرکت در قبال خریدار:

شرکت در قبال خریدار تعهد بارگیری  به صورت پالت و در اندازه های ارسالی و توافقی مشتری و تهیه خودرو برای انتقال چوب از ارمنستان به مقصد و ترخیص کالا از مرز ارمنستان و  برگه خروج از مرز ارمنستان را  دارد .

هزینه هایی که شرکت در آن را تقبل نمی کند هزینه کرایه و هزینه ترخیص از مرز می باشد که هزینه کرایه برای حدود ۳۳ تا ۳۵ متر مربع که در هر پارتی بار ارسال می شود بسته به درصد رطوبت محصول تناژ تغییر می کند حدود ۸۰۰تا ۹۰۰ دلار می باشد. برای اطلاعات دقیق تر و نحوه پرداخت و هزینه ترخیص گمرک ایران به عهده خریدار می باشد.

اطلاعات تماس 

مشاوره در ایران :

۰۹۳۳۳۲۶۶۶۸۸ whatsapptelegramimologo

آریام تور ارمنستان

اطلاعات تماس :☎️ ۰۹۳۳۳۲۶۶۶۸۸ این شماره در تلگرام ، واتس اپ ، ایمو ، آی دی تلگرام : JREIRA@

More Posts

آریام تور ارمنستان

اطلاعات تماس :☎️ 09333266688 این شماره در تلگرام ، واتس اپ ، ایمو ، آی دی تلگرام : JREIRA@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و سوالات شما از طریق واتس اپ
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم